top of page

День довкілля

      Наше життя тісно пов’язане з природою,  щоб зберегти її красу і багатство, треба знати і дотримуватися правил поведінки у навколишньому середовищі. Зв’язок людини з природою полягає не тільки в спільному існуванні – він знаходить своє відображення в активній взаємодії одне з одним.
     Для учнів 11 класу міського ліцею №8 фахівець центральної бібліотеки провела екологічну бесіду-діалог: «Квітучий сад чи сміттєзвалище? 

День довкілля.jpg

Ваш вибір». Бібліотекар звернула увагу на найважливіші екологічні проблеми нашої планети, обґрунтувала необхідність гармонічного існування людини з природою. Активне обговорення викликало відео про ідеальне  «Місто Де Нуль Відходів», після перегляду якого підлітки звернули увагу на екологічні проблеми і нашого міста. Щоб з’ясувати, наскільки школярі турбуються про природу, вони пройшли запропонований тест «Здоров’я природи - здоров’я людини». Аналіз показав, що більшість проанкетованих не байдужі до стану навколишнього середовища і  намагаються піклуватися про природу. Учні продемонстрували високий рівень знань, логічне мислення, ерудицію та уважність.
      Ліцеїстів зацікавила тематична викладка літератури «Екосвіт», на якій були представлені цікаві і корисні книги на актуальну тему. Підсумовуючи захід, бібліотекар задала питання: «Ви обираєте жити в квітучому саду чи на сміттєзвалищі?» і учні одноголосно відповіли, що обирають жити в квітучому саду. 
      Наш обов’язок – зберегти повітря і водойми – чистими, грунти – родючими, рослини – зеленими, а тварин – живими. Природа – це наше здоров’я, це наше щасливе майбутнє. Отож, шануймо, любімо і бережімо навколишній світ.

День космонавтики.jpg

"Україна і космос"

   12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі та Міжнародний день авіації і космонавтики.

     Це свято приурочене першому в історії польоту людини в космос.

   З нагоди цього свята у 8-Б класі класним керівником Бовсунівською В. І. був проведений виховний захід на тему "Україна і космос". Учні ознайомилися з цікавими фактами з історії та розвитку космонавтики, переглянули презентацію та відео " День в історію. Перша людина, яка злетіла в космос. Також була проведена вікторина на тему космонавтики.

"Крим - це Україна!"

      26 лютого, у день кримськотатарського спротиву російській окупації, у 7- А класі проведено виховну годину  «Крим ― це Україна!» Учні переглянули відео "26 день спротиву окупації АР Крим" та "Чому Крим-це Україна", активно долучалися до обговорення наболілої теми, висловлювали свої думки та слова підтримки  військовослужбовцям. Кожен з нас знає: "Крим - це Україна" і так обов'язково буде!

Крим - Україна.jpg

День Соборності України

      22 січня - День Соборності України. Це особливий день, коли ми вшановуємо об'єднання всіх українців в єдину незалежну державу.
     Аби підкреслити значимість цього свята у ліцеї було проведено ряд заходів: класні виховні години, ігри, патріотичні хвилинки, ланцюг єдності. 
     Проведені заходи, подарували розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.
     Сьогодні - день, коли кожен з нас може відчути себе частиною єдиної, неподільної Української сім'ї!

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

    14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, котрі ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Саме 14 грудня було офіційно повідомлення про завершення будівництва саркофага над зруйнованим, у результаті вибуху, четвертого енергоблоку ЧАЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища.

  Напередодні у 8-Б класі класним керівником Бовсунівською В.І. було проведено виховну годину, присвячену вшануванню ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Учні переглянули відео та згадали про героїчну працю людей, які в нелюдських умовах зупинили радіоактивне забруднення.

   Учні 8-А класу переглянули відео " Чорнобильська катастрофа: в Україні вшановують ліквідаторів ЧАЕС" та вшанували усіх, хто причетний до ліквідації аварії (кл. керівник Ященко О.В.)

     В  учнів 7-Б класу відбувся урок пам'яті: «Чорнобиль – подвиг і трагедія» . Де діти заслухали інформацію про мужність, відвагу та стійкість духу ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які віддали своє здоров’я та життя заради нашого майбутнього. Своїм героїчним подвигом вони врятували не лише українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки. (кл. керівник Отрощенко О.М.)

14 грудня 7-Б.jpg
14 грудня 8-А.jpg
14 грудня 8-Б.jpg

«Кому подарунок, а кому різка» 

   6 грудня у КМЛ 8 в 3-А класі класоводом Мойсеєнко С.В було проведено гру "Кому подарунок, а кому різка". Школярі побували у майстерні Святого Миколая і виготовили святкові подарунки. Від Миколая учні отримали довгоочікувані гостинці.

Кому подарунок, а кому різка.jpg

День Збройних Сил України

      Важкі часи переживає сьогодні наша рідна держава. Триває війна…йдуть військові дії, точаться криваві бої. Вирішується доля і майбутнє країни. 
   Збройні Сили - це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки борються за незалежність і свободу своєї Батьківщини. Українські військові – це справжня армія незламних та нескорених бійців, патріотів, які вже котрий рік в умовах війни демонструють мужність, звитягу, силу духу, волю та неабияке бажання перемогти ворога.     
   До Дня Збройних Сил України для учнів 9 -А класу ліцею №8 працівники міської бібліотеки провели урок патріотичних цінностей «Збройні Сили України - слава, гордість, міць країни!», в ході якого розповіли учнівській молоді історію створення української армії – від дружинників Святослава Хороброго, славних козаків, січових стрільців, воїнів УПА до подвигів мужніх сучасних кіборгів. 
    Учні з цікавістю ознайомилися з книжковою викладкою літератури «Для нас усі сплелися імена в одне-єдине – захисник народу!».
    Українські Збройні Сили  покликані охороняти мир і спокій на рідній землі та служити своїй Батьківщині. Звичайно, у  кожному домі, у кожній сім’ї ми молитимемося за наших воїнів. Нехай вони повертаються додому живими та неушкодженими, нехай Бог допомагає нашим хлопцям здолати ворогів.                             
                                                                                 Герої – вони живуть навіки у серцях
                                                                                 Та в пам’яті народу України.
                                                                                 І не дозволять нашим ворогам
                                                                                 Перетворить Вітчизну на руїни.
                                                                                 Ми вистоїм. Здолаємо катів,
                                                                                 Як маків – цвіт розквітне Україна!
                                                                                 На тих місцях, де йдуть тепер бої,
                                                                                 В земнім поклоні схилиться калина.

Збройні сили1.jpg
Збройнф сили3.jpg

Що потрібно знати про Віл Снід

     До всесвітнього дня боротьби з Віл Снідом в КМЛ №8 з учнями 11 класу, бібліотекарем ліцею та бібліотекарем  міської бібліотеки №2 був проведений захід "Що потрібно знати про Віл Снід". Під час заходу було обговорено тему зі старшокласниками, та представлено літературу, яка можливо зацікавить учнів.

Вілснід біб1.jpg
Вілснід біб2.jpg

ДеньПамятіЖертвГолодоморів

        Щорічно в четверту суботу листопада проводиться День пам’яті жертв Голодоморів.
       Штучно спричинені голодомори в Україні — це трагічні сторінки історії, які не мають терміну давності й забуття. Вони були та залишаються незагоєними ранами генетичної пам’яті українського народу.
     Головне в діяльності бібліотек по відзначенню 90-х роковин Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію. Саме з такою місією працівники книгозбірні завітали на урок до учнів 11-го класу КМЛ №8 з годиною-спомином «Минувшини чорні рядки і пам’яті світла скорбота», яку організовано спільно з бібліотекарем КМЛ №8 Курдиш Оленою Володимирівною в рамках загальносистемного дня бібліографії «Далекий 33-й рік б’є невгамовним болем в груди».
       Під час заходу обговорено тему, переглянуто відео та представлено перегляд літератури. Презентуючи книжкові видання, бібліотекарі вкотре нагадали, що треба свято берегти пам’ять про ті страшні події, усвідомлювати трагізм у долі рідного народу, сприяти зростанню патріотичних почуттів на засадах особистого розуміння історії.
     Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відходять у небуття свідки тих трагічних подій. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо юнацтво, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.
      На завершення присутні вшанували пам’ять мільйонів жертв голодоморів в Україні хвилиною мовчання.

Приходьте, погарбузимось!

      26 жовтня світ відзначає свято приємних несподіванок – День гарбуза! Цей великий помаранчевий, налитий сонцем овоч є одним із найулюбленіших в Україні! Тому учні нашого закладу взяли активну участь в цьому святі.

Гарбуз 1.jpg
Гарбуз2.jpg

«Я не боюсь сказати…» 

    Cеред сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів та третирування у міжособистісних стосунках підлітків, здійснюваних самими дітьми одне до одного. За своєю сутністю третирування – це специфічна форма агресивної поведінки, при якій сильніший (авторитетний) учень (або учні) систематично переслідує іншого (слабкого, аутсайдера). 
    Ситуація третирування не обмежується лише ролями «агресора» та «жертви», вона залучає інших однокласників, роблячи їх активними або пасивними учасниками цих відносин. Такі стосунки отримали назву шкільний булінг, розповсюдження якого впродовж останніх років визнано в освітній практиці та є соціальною проблемою.  

Булінг.jpg

      Для учнів 9-а класу на базі ліцею №8 було проведено відверту розмову «Я не боюсь сказати…» в рамках засідання клубу «Данко». Тема виявилася дуже актуальною, тому підлітки активно ставили  запитання, висловлювали свої думки. Виконання вправ «Міф чи реальність», «Рука допомоги», мозковий штурм «До кого звернутись у разі булінгу» дозволили більш детально розібратися: що робити і до кого звертатися, якщо раптом ситуація булінгу не вирішується на рівні однолітків. В результаті дискусії учні прийшли до висновку, що не потрібно соромитися зізнаватися у виникненні ситуації булінгу, бо якщо кривдника не зупинити, можуть постраждати і інші…

 Європейський день боротьби проти торгівлі людьми

    З 16 по 18 жовтня до дня боротьби проти торгівлі людьми соціальним педагогом Катериною Фещенко та практичним психологом Наталією Костенко  були проведені профілактичні бесіди з учнями, консультації для вчителів, заняття з елементами тренінгу "Кожен має право на допомогу". На виховній годині «Ні! Торгівлі людьми» учні переглянули відео, в групах зробили міні-проєкти «Різновиди торгівлі людьми» та «Правила безпеки щоб не стати товаром», та представили свої проєкти однокласникам. Також було проведене соціологічне опитування щодо виявлення правових знань і ставлення учнівської молоді до проблеми торгівлі людьми.

Всесвітній день здорового харчування

    Найціннішим для кожної людини є її здоров'я, а здорове харчування - запорука міцного здоров'я.
     До Всесвітнього дня здорового харчування класний керівник Грищук Юлія провела виховний вихід у 5 А класі. Учні познайомилися зі складовими їжі та їх позитивним впливом на здоров'я.

      Діти збирали дари осені - корисні овочі та фрукти, під час виконання завдань 

(розмальовували, складали тарілки здорового харчування...) поповнювали ними свої сили та енергію, пробували готувати корисні страви, шукали матеріал, який сприяє формуванню про здорове правильне харчування та створили стін газету.

День козацтва

  До Дня козацтва класний керівник Олена МАРТИНЕНКО провела квест -вікторину у 5-Б класі «Козацькому роду нема переводу»
    Учні із задоволенням виконували різні завдання, щоб переконатися, що ми є нащадками славного козацького роду, що в наших жилах тече кров сміливих, відважних, розумних людей - вільних козаків. А Булава- атрибут Влади, на якій кожен учень залишив особисте бажання єдності, мужності, незламності та волі.

 

14 грудня - День вшанування учасників ліквіації

наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який встановлений згідно з Указом Президента від 10 листопада 2006 року, на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.
   Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення
   Цей день ми згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14 грудня святом.
  До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Коростенському міському ліцеї № 8 пройшли виховні та інформаційно-просвітницькі заходи:
-    виховні години «Чорнобиль – загублений світ», «Слава і шана ліквідаторам аварії на ЧАЕС», «Чорнобиль не має минулого», «Чорнобиль – крила пам’яті» та інші;
-    онлайн інформаційні хвилини «Чорнобиль – чорний біль нашої землі», «Шануймо ліквідаторів», «Чорнобиль – трагедія і подвиг»
-    уроки пам’яті «Б’є дзвін Чорнобиля…», «Гіркий полин Чорнобиля», «Гірчить Чорнобиль крізь роки»;
-    перегляд презентацій та документальних фільмів «Чорнобиль 3828», «Чорнобильська Мадонна», «Слідами Чорнобиля»;
-    3D- тур: віртуальна екскурсія по Чорнобилю і Прип’яті»;
-    створений фотоколаж «Пам`ятаймо! Вони захистили нас», «Чи завжди атом мирний»;
-    бібліотекар організувала книжкову виставку «Стежками Чорнобильського лиха»

   

Всеукраїнська акція " 16 днів проти насильства"

   Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», мета якої - привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. 
   Саме 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством  наш навчальний заклад долучився до  Акції. 
Бібліотекар ліцею, Курдиш О.В., представила тематичну виставку «Свобода дитини в незалежній державі на основі статей Конвенції ООН про права дитини».

  Молодші школярі активно взяли участь у конкурсі малюнків «Ми проти насилля», а учні 2-А класу (класовод Мойсеєнко С.В.) представили відеоролик «Щаслива сім’я без насильства».

   Соціальний педагог Ященко О.В. разом з ліцеїстами створили відеорекламу «Створимо світ кращим без насильства»

  Класні керівники обговорили з учнями актуальні теми сьогодення під лозунгом «Мій вибір: життя без насильства» ( профілактика домашнього насильства, булінгу, кібербулінгу, секстингу, торгівлі людьми)

09 грудня в класах пройшла демонстрація відеороликів «Доброчесність перемагає» до Міжнародного дня боротьби з корупцією.

    Практичним психологом Костенко Н.В було проведено різні види роботи онлайн з учасниками освітнього процесу:  - онлайн-дискусія в 11 класі на тему: «Гендерна рівність жінок в суспільстві». Учні виявили цікавість та активність під час обговорення  -онлайн-бесіди з учнями початкової школи «Стоп насильство!» та намалювали малюнки на тему : «Ми проти насилля»   -онлайн-заняття з елементами тренінгу з дівчатами старших класів на тему: «Захисти себе сама»   -онлайн-виховні години з учнями 6, 7, 8 класів на теми: «Я маю право жити без насильства», «Зупини насильство» та обговорили поняття «Булінг, види булінгу та його наслідки».       Проводилася індивідуальна робота з учнями за їх зверненням, щодо підвищення самооцінки та поваги в класі.

День пам'яті жертв голодоморів

    Щорічно в четверту суботу листопада Україна вшанує пам’ять загиблих від Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.
    25 листопада вчителі та учні нашого ліцею також долучились до вшанування пам'яті усіх загиблих. Класні керівники провели онлайн класні години,  а бібліотекар Курдиш О.В. організувала виставку книжок. 
   Для того, щоб  запобігти повторенню таких трагедій і злочинів минулого, ми маємо берегти пам’ять про тих, хто став жертвою цього страшно злочину..

Виставка в бібліотеці.jpg

День гідності та свободи

    21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи - свято, встановлене  на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу. Вільні творити майбутнє 

Добрі справи!!!

    Що можна назвати добротою? Кожен з нас  може дібрати безліч асоціативних слів до цього поняття, а можна дібрати не просто слова....Вихідні в учнів нашого ліцею пройшли під гаслом: “Добрі справи”. Зробити таку справу — це означає добре попрацювати: прибрати двір від опалого листя, пропилососити у кімнаті, витерти пил у всьому будинку, полити квіти, помити посуд, зробити всі домашні завдання, задонатити на благодійний фонд , створити малюнки для розіграшу, а гроші відправити на потреби ЗСУ, полагодити хатинку для песика - улюбленця, створити годівничку... І ми робитимемо добрі справи далі!!!  Давайте створювати доброту навколо нас, ми так цього потребуємо!!!

6-А клас.jpg
8-Б клас.jpg
8-Б.jpg
11 клас.jpg

 День працівника  освіти !

    Якщо дорослі самі не вміють літати, нехай навчать літати своїх дітей. Літати високо, далеко, красиво. І настане час, коли діти розкриють крила і полетять. Нехай дорослі просто підуть за ними, щоб оберігати їх від падіння. І тоді вони теж полетять…

     Учити літати…

     Учити мріяти…

     Учити творити…

     Це призначення педагога!

     У прекрасну пору року, коли поволі падає золоте листя і вкриває задуману землю розкішним пухнастим килимом, у нашому ліцеї відбулося свято День працівників освіти. У онлайн режимі діти привітали улюблених педагогів з професійним святом і висловили палке бажання повернутися до освітнього закладу, зустрітися з однокласниками, здобувати знання у стінах рідного ліцею.

     Життя не стоїть на місці, а пролітає, наче птах. Тож дружний колектив нашого ліцею провів на заслужений відпочинок кращих педагогів закладу: заступника директора з НВР Москалика Аркадія Юрійовича, вчителя хімії Лисіну Тамару Дмитрівну, вчителя української мови та літератури Коржук Світлану Степанівну та вчителя Захисту Вітчизни Райковського Олександра Миколайовича. Нехай будуть довгими та щасливими ваші літа!

   Мама, мамочка, матуся... Скільки ніжності, тепла і любові у цьому слові, що називає людину, яка для всіх найближча, найдорожча, найрідніша.
     У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пташиний спів, теплий весняний вітер приносить свято Матері.

    У нашому ліцеї 10.05.2024р. відбувся конкурс малюнків, присвячений Дню Мами. Учні 11-го класу подарували своїм матусям щирі вітання  перегляд

День матері

bottom of page